Putere mai mare
Varianta de 18000 BTU este potrivită pentru climatizarea eficientă a încăperilor mai mari, unde modelele mai mici pot fi insuficiente.
| CARACTERISTICI | |
| Intensitate curent la răcire | 10 A |
| Capacitate generală | 18000 BTU |
| Capacitate răcire | 17060 (4436 - 17060) BTU |
| Capacitate încălzire | 18425 (4777 - 22178) BTU |
| Capacitate de răcire | 5.0 (1.3 -5.0) kW |
| Capacitate de încălzire | 5.4 (1.4 - 6.5) kW |
| SEER | 6.5 |
| SCOP | 4.3 |
| Clasă energetică răcire | A++ |
| Clasă energetică încălzire | A+ |
| Consum anual energie electrică răcire | 269 kW/h |
| Consum anual energie electrică încălzire | 1224 kW/h |
| Alimentare | Monofazat |
| UNITATEA INTERNĂ | |
| Cod unitate internă | MSZ-HR50VFK |
| Tip unitate | Split de perete |
| Culoare | ALB |
| Telecomandă | Da |
| Filtru | Autodiagnoza, Dezumidificare, Incalzire, Racire, Ventilatie |
| Debit de aer răcire | 6.4 / 9.2 / 11.2 / 13.1 m³/min |
| Debit de aer încălzire | 6.1 / 8.3 / 11.2 / 14.5 m³/min |
| Nivel de zgomot răcire | 28 / 36 / 40 / 45 dB |
| Lungime unitate internă | 838 mm |
| Lățime unitate internă | 228mm |
| Înălțime unitate internă | 280 mm |
| Greutate | 8.5 kg |
| UNITATEA EXTERNĂ | |
| Cod unitate externă | MUZ-HR50VF |
| Tip compresor | Inverter |
| Tehnologie compresor | ROTARY |
| Agent frigorific | R-32 |
| Lungime maximă țevi | 20 m |
| Diferența de nivel maximă | 12 m |
| Nivel de zgomot | 46 / 49 dB |
| Lungime unitate externă | 800 mm |
| Lățime unitate externă | 285 mm |
| Înălțime unitate externă | 550 mm |
| Greutate | 35 kg |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Control Wi-Fi | Integrat |
| Suprafață acoperită | 40-50 m² |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe răcire | -10°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe răcire | +46°C |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe încălzire | -10°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe încălzire | +24°C |
| Țeavă conexiune lichid | 6.35 mm (1/4") |
| Țeavă conexiune gaz | 9.52 mm (3/8") |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 48 luni |
Se încarcă recenziile...